2010. március 28., vasárnap

Tojástorta


Az évek alatt rengeteg konyhai felszerelésem gyűlt össze. Vagy én vettem, vagy pedig kaptam azokat. Sok olyan van, amit még sohasem használtam. Ilyen a tojás alakú formám, amit most vettem elő először, és mivel jövő héten húsvét készítettem vele egy tortát.








Marcipánkrémes máktorta

Hozzávalók:
5 tojásos mákos piskóta, rummal, fahéjjal
15 dkg fehér marcipán
3 dl tej
1 csomag tejszínes pudingpor
4 dl Hulala tejszín
10 dkg ízlés szerinti lekvár
Díszítéshez
mandula aromás kókuszreszelék
húsvéti habcukor

Miután megsütöttem a mákos piskótát visszaraktam a formába, és elkészítettem a krémet. A marcipánt lereszeltem, és a felfőzött pudinghoz kevertem. Kihűlés után a felvert tejszínhez kevertem. A tésztát megkentem lekvárral, nekem most hecsedli volt éppen felbontva. Ezután rátettem a krémet. A tegnap a muffin díszítéséből megmaradt kókuszreszelékkel díszítettem, és húsvéti figurákat tettem rá.

Tortilla házilag


Igaz, hogy ma vasárnap van, de eltértem a krumplipürétől, mint körettől. Akartam, valami nemzetközi konyhát. Bevallom múlt héten az indiai konyhával kísérleteztem, de finoman szólva nem ízlett. Így maradtam a jól bevált ízeknél, megbolondítva egy kis tortillával.
A tortilla Mexikó nemzeti eledele. Készítik kukorica lisztből, és búzalisztből. Most én is az utóbbit választottam. Ezt szokták mártogatósnak használni, de ebből készül a taco, burrito vagy a fajita is.









Csirkés burrito


Hozzávalók:
Tészta
30 dkg liszt
4 evőkanál olaj
1 teáskanál só
fél csomag sütőpor
víz

A lisztet, sóval, sütőporral, olajjal összekevertem, majd langyos vízzel lágy tésztát gyúrtam belőle, és 20 percig pihentettem. Ezután nyolc egyforma golyót formáztam belőle, és lisztezett asztalon vékonyra kinyújtottam. Öntöttvas serpenyőben zsiradék nélkül sütöttem, amíg felhólyagosodott, majd a másik felét is addig sütöttem. Amikor kész lett melegen tartottam.

Csirkés ragu
25 dkg csirkemell
2 evőkanál étolaj
pirospaprika

bors
vegeta
chili
1 doboz vörösbab konzerv
1 doboz kukorica konzerv
tejföl

A csirkét felcsíkoztam. Olajból, borsból, chiliből, sóból, vegetából pácot készítettem, és ebbe raktam a csirkét egy órára. Ezután elkezdtem sütni. Mikor már majdnem készen volt hozzátettem a konzerv kukoricát és babot. A legvégén tejföllel behabartam.

A tortilla egyik oldalára tettem a raguból, szórtam rá reszelt sajtot, majd felgöngyöltem. Ha valakinek nem elég meleg fél percig beteheti a mikróba.

2010. március 27., szombat

Húsvéti készülődés 5


Jövő héten húsvét, és én még mindig nem tudom mit akarok sütni. Most készítettem egy egyszerű dolgot, muffint, de, hogy húsvéti legyen kicsit kidekoráltam. Nem nagy ördöngösség, de mutatós, és finom.







Húsvéti muffin

Hozzávalók:
Tészta
8 dkg margarin
egy csipet só
1 csomag vaníliás cukor
8 dkg porcukor
2 tojás
4 evőkanál tej
16 dkg liszt
1 evőkanál kakaó
fél csomag sütőpor

A tészta hozzávalóit összekevertem, és egy 12 darabos muffin sütőbe tettem, majd előmelegített sütőbe 25 perc alatt megsütöttem.

Díszítés
1 tábla fehér csokoládé
kókuszreszelék
keserű mandula aroma
gyümölcsízű tojásdrazsé

A felolvasztott csokiba aromát kevertem, és ezt kentem a muffinokra. Három tojásdrazsét tettem rá, és megszórtam aromával összekevert kókuszreszelékkel.

2010. március 23., kedd

Maradékok


Két kifli, és egy kis túró hánykolódott a kamrában, mivel nem akartam túrós tésztát készíteni, ezért kitaláltam egy egyszerű desszertet. Annál is inkább, mivel a vasárnapi rétes elfogyott, és ma húsos levest főztem, ezután pedig a családom hangosan követelni szokta a desszertet.




Vörösáfonyás, túrós kiflifelfújt

Hozzávalók:
2 kifli
1 vanília puding
8 evőkanál cukor
3dl tej
2 tojás
2 vaníliás cukor
25 dkg túró
10 dkg aszalt vörösáfonya
1 evőkanál citromlé
1 evőkanál mandulaforgács
vaj

A kifliket összevágtam. A pudingot, négy evőkanál cukorral, egy vaníliás cukorral, és tejjel összekevertem, és beletettem a kiflit. Kivajazott felfújt formába öntöttem. A túrót, két tojással, négy evőkanál cukorral, egy vaníliás cukorral, vörösáfonyával összekevertem, és a kiflire öntöttem. Megszórtam mandulaforgáccsal, vaj darabokat tettem a tetejére, és harminc perc alatt készre sütöttem.

2010. március 21., vasárnap

Három az egyben


A vasárnap elengedhetetlen része a desszert. Most nem a hagyományos piskótát készítettem, valami krémmel, hanem rétest. De nem az egyszerű, hanem a kissé bonyolultabbnak tűnő fajtából.

















Göngyölt rétes


Hozzávalók:
8 db réteslap
25 dkg túró
25 dkg mák
1 üveg magozott meggybefőtt
1 tojás
citromlé
mazsola
zsemlemorzsa
0,2 dl tej
1 fél narancs leve
12 evőkanál cukor
4 csomag vaníliás cukor
fahéj
3 evőkanál búzadara

A túrót összekevertem a tojással, a búzadarával, 2 vaníliás cukorral, 4 evőkanál cukorral, 1 evőkanál citromlével, mazsolával és állni hagytam. A leszűrt meggyet összekevertem zsemlemorzsával, fahéjjal, és 4 evőkanál cukorral, és ezt is állni hagytam. A tejet felforraltam a maradék cukorral, a narancslével, a vaníliás cukorral, majd annyi mákot kevertem hozzá, hogy sűrű masszát kaptam.
A háromfajta tölteléket külön-külön két-két darabos olajozott réteslapra tettem, és feltekertem. A három rétest rátettem a negyedik kettős réteslapra, és beletekertem. Beolajoztam a tetejét, és előmelegített sütőbe 25 percig sütöttem.



Könnyű köret


Ma megint kacsát készítettem. De mivel a desszert finoman szólva sem volt valami könnyű, ezért eltértem a krumplipüré, párolt káposzta kettőstől. Helyette valami egészen mást készítettem. Ez nem saját találmány, valahol, valamelyik szakácskönyvemben olvastam. Nem egy hagyományos köret, nem ezt gondolná az ember a kacsához, de mégis illetek össze. Igaz az én egyik konyhai hitvallásom, hogy az illik össze, amit összeteszünk.


















Zsuzsi-köret

Hozzávalók:
50 dkg krumpli
20 dkg dobozos kukorica
1 csomag zacskós rizs
10 dkg dobozos zöldborsó
margarin
bors

Az apró kockára vágott krumplit és a zacskós rizst megfőztem. Amikor elkészült, óvatosan összekevertem a krumplit, a rizst, a kukoricát, és a borsót, a kis margarint, és ízlés szerint a borsot.





2010. március 20., szombat

Tavaszi ízek


Itt a tavasz! Több órát kint töltöttem a szabadban. Kertészkedtünk, veteményeztünk, és élveztük azt, hogy órákat kint lehet lenni didergés nélkül.
A tavasz másik nagy adománya, hogy egyre több friss zöldséget lehet használni. Én ma a salátát választottam, és levest készítettem belőle. Édesanyám imádja a levest, én pedig megkívántam. Így nem volt más választás, mint az, hogy megfőzöm.

































Salátaleves

Hozzávalók:
1 fej saláta

bors
3 babérlevél
2 evőkanál liszt
1 kis doboz tejföl
ecet
cukor

A salátát csíkokra vagdaltam, felengedtem másfél liter vízzel sóztam, borsoztam, beletettem a babérlevelet. Mikor megfőtt behabartam. Ecettel, cukorral ízesítettem.
Személyenként egy főtt tojást adtam hozzá.

2010. március 18., csütörtök

Morzsák


Rá kellett jönnöm, hogy ezen a héten csak sósat készítettem. Ezt már a lányom is szóvá tette, aki arra kért, ha sütök is valamit, az édes legyen. Mert valahogy az édes desszerteket jobban szeretjük, és hamarabb el is fogy. Sokszor kell a sósat rakosgatnom, míg az édesről ez nem mondható el.


















Morzsasüti

Hozzávalók:
40 dkg liszt
20 dkg cukor
2 csomag vaníliás cukor
egy csipetnyi só
25 dkg vaj
Töltelékhez:
60 dkg erdei gyümölcs keverék
10 dkg cukor
3 evőkanál liszt

A tésztához valókat összeöntöttem, és két tenyerem között összemorzsoltam. Egy kivajazott közepes tepsibe szórtam egyenletesen a felét. A gyümölcsöket összekevertem a cukorral és a lisztel, és a tésztára öntöttem.Ezután rámorzsoltam a tészta másik felét. Előmelegített sütőbe 30 percig sütöttem.
Én vaníliamártást adtam hozzá.

2010. március 17., szerda

Húsvéti készülődés 4


Ma már kezdtem úgy érezni, hogy lehet, hogy lesz tavasz. Nem mondom, hogy sokáig tartott, de akkor is több volt, mint a semmi. Ezért megint úgy döntöttem, hogy készítek valami elő húsvéti dolgot. Eredetileg a marcipánmasszával akartam kezdeni valamit, de most még sem akartam édeset készíteni. Valami egyszerű, de mégis finom sós falatokat akartam, ami lehet, hogy a húsvéti asztalra is odakerül.


















Sóskifli


Hozzávalók:
2 deka élesztő
1,5 deci liter tej
30 dkg liszt
10 dkg vaj
1 mokkáskanál só
2 tojás
tejföl a kenéshez

Az élesztőt tejben megfuttattam. A hozzávalókat összegyúrtam és fél óráig pihentettem.Ezután egy centi vastagra nyújtottam, úgy, hogy kör alakú legyen.háromszögekre vágtam, és úgy, mint a kiflit feltekertem. Kivajazott sütőlapra tettem, és megkentem a tetejét tejföllel. Előmelegített sütőben húsz perc alatt megsütöttem.





2010. március 16., kedd

Hagymát hagymával


Hagyma. Tudom, hogy sokan ódzkodnak tőle gondolván arra, hogy ezt csak olyankor lehet enni, amikor másnap nem megy az ember sehová. Mások csak a lecsóban, vagy a pörkölt alapjában tudják elképzelni. Vannak olyanok, akik pedig zsíros kenyérhez, vagy szalonnához tartják elengedhetetlennek. Én, hogy maradjak a címbeli vonalnál, ebből is egy kicsi, és abból is egy kicsi vagyok. Imádom szalonnával, és bár tudom, hogy nem egészséges mégis esténként szoktam ezt vacsorázni. Lecsóban én is használom, míg nagyon kevés pörköltet készítek ezért ez nem dobja fel a hagymafogyasztást.


















Póréhagyma krémleves

Hozzávalók:
1 nagy szál póréhagyma
2 nagy krumpli
2 evőkanál liszt
5 dkg vaj
2 dl főzőtejszín

bors
vegeta
petrezselyemzöld

A feldarabolt póréhagymát és krumplit vajon megpároltam. Rátettem két evőkanál lisztet, és azzal pirítottam egy kicsit. Felöntöttem vízzel, sóztam, borsoztam, vegetáztam. Mikor megfőtt beleöntöttem a főzőtejszínt, és összeturmixoltam. Átszűrtem, majd újra forraltam.
Ma reszelt sajtot, és sajtos rudat adtam hozzá.






2010. március 14., vasárnap

Szeles vasárnap


A három napos hosszú hétvégén azt hittem, hogy egy kicsit kint is lehetek, de most hó helyett úgy fúj a szél, hogy sárkányt lehetne eregetni. Nem tűnik márciusi időnek.
Vasárnap újból bőségesen megetettem a fiatalságot, hogy azokat a kilókat, amit elvesztettek hétköznap, most fel tudják szedni. Igazából nálunk vasárnap jön össze a család, jókat eszünk, beszélgetünk. Ilyenkor a húsleves elengedhetetlen, és valami desszert. Közte pedig ott van valami húsos főfogás, körettel.

































Baconba göngyölt vagdalt, krumplipüré muffinnal, paradicsommártással

Hozzávalók:
Baconba göngyölt vagdalt
40 dkg darált hús
2 szelet kenyér
1 tojás
1 csomag bacon
zsemlemorzsa

bors
Krumplipüré muffin
fél kiló krumpli
2 evőkanál tejföl
5 dkg margarin
5 dkg trappista sajt
Paradicsommártás
1 liter sűrű paradicsomlé
zsír
2 evőkanál liszt
cukor



Beáztattam a kenyeret, majd összemorzsoltam. Összekevertem a darált hússal, tojással, sóval, borssal és zsemlemorzsával. Pihenni hagytam. Ezután hosszú formára igazítottam és betekertem a baconba. Biztonságképpen fogpiszkálóval tűztem a vagdalt hoz. Sütőzacskóba tettem, beletettem egy tepsibe, vizet öntöttem alá, és 40 percig sütöttem. Amikor megsült vártam, amíg kicsit kihűlt, és csak utána szeleteltem.
Szokásos módon krumplipürét készítettem, vigyázva, hogy ne legyen túl híg. Kimargarinoztam a muffin sütőt, és beletettem egy púpozott evőkanál pürét. Ezekbe négy kocka sajtot tettem, majd befedtem egy kanál pürével. Előmelegített sütőbe tettem, és egy órát sütöttem. Nem azonnal vettem ki a muffin sütőből, mert akkor csak szétesik.
Zsíron két evőkanál lisztből rántást készítettem. Felöntöttem a paradicsommal, ízlés szerint sóztam cukroztam, és keverés mellett mártás állagúvá főztem.

2010. március 13., szombat

Műíz helyett igazi


Alapvetően a családom nem szereti az olasz ételeket. A spagetti és a makaróni nálunk nem tartozik a kedvencek közé. Két olasz étel van, amit szeretünk a tiramisu és a pizza. A pizzából sem az előregyártottat, azt párszor vettem, de akkor a macska lakott jól, pedig drága és minőségi volt. Én az előre sütött kész lapot sem szoktam megvenni, és a szószt sem veszem le a bolt polcáról. Lehet, hogy sokan azt gondolják, hogy jóval időigényesebb, és drágább. Lehet, hogy igazuk van. Viszont sokkal finomabb, az biztos.
































































Pizza házilag


Hozzávalók:
Tészta
fél kilogramm liszt
3dl tej
1 kanál cukor
2,5 dkg élesztő
olaj
Szósz
1 kis fej vöröshagyma
olaj
két kis doboz sűrített paradicsom (én arany fácánt szoktam használni)
1 evőkanál kristálycukor
bors
majoranna
3 db babérlevél

A tejet, a cukorral, és az élesztővel felfuttattam. Fél óra múlva a lisztel, és az olajjal összegyúrtam, és újból fél óráig meleg helyen kelesztettem. Egy kimargarinozott tepsibe köralakúra kisimítottam. Rátettem a szószt.
A szószhoz a feldarabolt hagymát üvegesre pároltam, hozzáadtam a paradicsomot, és egy kevés vizet. Cukrot adtam hozzá, ízlés szerint, borsoztam, és majorannáztam, és hozzáadtam a babérleveleket. Ezt összeforraltam. Én mindig előbb készítem el, hogy ne tűz forrón kerüljön a tésztára.
A szósz után ráteszem a feltéteket. Most egy kis csirkemell sonkát, házi füstölt kolbászt, egy kis kukoricát, és trappista sajtot tettem rá.
Előmelegített sütőben 25 percig sütöttem. Akkor jó, ha az alja világos barna. Ha tovább sül, akkor megkeményedik.

2010. március 12., péntek

Hagyományos és modern


Ritkán készítek rántott húst, de most ráéheztünk. A rántott húst én csak frissen szeretem, és mivel ma időben ettünk ezért ezt készítettem. De el akartam távolodni a rántott hús-krumpli együttestől, ezért valami egészségesebb köretet választottam.
































Csőben sült zöldbab

Hozzávalók:
fél csomag zöld hüvelyű zöldbab
2 tojás
1 dl tejföl
5 dkg trappista sajt

bors
vegeta
kapor


Vegetás, sós vízben megfőztem a babot. Leszűrtem, állni hagytam. A kis tepsit kivajaztam és beletettem a babot. Megszórtam kaporral. Rátettem a tejfölös tojás keveréket. Rászórtam a reszelt sajtot, amit nagy lyukú reszelőn reszeltem. Előmelegített sütőben 25 percig sütöttem.

2010. március 11., csütörtök

Húsvéti készülődés 3


Havazik. Ami nagyon kellemes volna, mondjuk decemberbe, de most március közepén kicsit kiábrándító. Mindenhol latyak, és semmi nem emlékeztet a tavaszra. Én ezt olyan "nem szeretem" időnek hívom. Még, hogy húsvét? Inkább karácsonyra hasonlít az egész.
Én most mégis készítettem egy egyszerű sós falatkát. Bár azt hiszem legközelebb nem füstölt sajttal készítem, és egy kis szósszal is meg fogom kenni. De így első próbálkozásra nem volt rossz, öt perc alatt befaltuk.
















































Füstölt sajtos, sonkás csiga


Hozzávalók:
1 db leveles tészta
5dkg füstölt sajt
5dkg füstölt sonka


A leveles tésztát kinyújtottam. Rátettem a reszelt sajtot, és felszeletelt sonkát. Ezután feltekertem, egy ujjnyi vastagra vágtam. Rátettem egy sütőpapírral fedett sütőre, és húsz perc alatt kisütöttem.


Nem is olyan rémes!


A krémleves remek találmány. Bár vannak olyan krémlevesek, amit nem kedvelek. Ilyen például a krumpli krémleves, amit bár megpróbáltam elkészíteni, de a családom szerint az inkább egy híg főzelék. A legkedvesebb ilyen típusú levesünk a brokkoli. Ha lehetne minden héten lehetne nálunk.



















Brokkoli krémleves, pirított kenyérkockával

Hozzávalók:
1 fej brokkoli
2 nagy krumpli

bors
vegeta
főzőtejszín
1 evőkanál étkezési keményítő

A brokkolit és a krumplit felteszem főni a fűszerekkel. Ha megfőtt behabarom, majd összeturmixolom, és átszűröm. Forrón tálalom pirított kenyérkockával.

2010. március 9., kedd

Húsvéti készülődés 2


Ma újabb próbasütést csináltam, de lehet, hogy annyira elegünk lesz a sok próbából, hogy nem is sütök semmit. Bár a családom édességhez való viszonyát ismerve, ez szinte kizárt. Most a lányomnak akartam egy kicsit kedveskedni, aki imádja a diót.

































Diós linzer

Hozzávalók:
15 dkg darált dió
20 dkg liszt
5 dkg vaj
1 tojás
csipetnyi só
fél csomag sütőpor
4 evőkanál cukor
szilvalekvár a töltelékhez

A linzerhez valókat összegyúrtam, és fél óráig pihentettem a hűtőbe. Azután a felét kinyújtottam, és egy kis tepsibe (mivel ez csak próba, és keveset akartam készíteni) tettem. Rákentem a lekvárt, és egy kis darált diót. A tetejére rácsipkedtem a tészta másik felét (ha nagy tepsibe csinálom, akkor inkább reszelem). Mikor megsült porcukorral megszórtam.

Nehéz tálban, nehéz étel


Vannak olyan napok, főleg amikor a fiam is itthon van, hogy kicsit, vagy inkább nagyon nehéz ételt főzök. Ilyenkor nem foglalkozom az egészséges életmóddal, és a koleszterinnel. Olyan ételeket készítek, ami laktató, úgy is mondhatnám egytálételek, de elég belőlük csak egy tányért megenni és már tele vagyunk.


































Füstölt oldalas római tálban

Hozzávalók:
8 szelet füstölt oldalas
fél kiló savanyú káposzta
fél kiló krumpli
1 dl tejföl
egész borókabogyó

Az oldalast egész éjszaka hideg vízben áztattam. Reggel a savanyú káposztát három léből kimostam. A római tálat egy óráig hideg vízben áztattam, majd utána beleraktam a szeletekre vágott krumplit. Erre ráraktam az oldalast, majd a káposztát. Erre tettem a borókabogyót. Tejföllel beborítottam, ráraktam a fedőt, és betettem a sütőbe. Két óra hosszáig sütöttem.

2010. március 7., vasárnap

Csak ne tiramisut!


A családom hölgy tagjai imádják a tiramisut és akár minden nap meg tudnák enni. A fiam viszont a háta közepére sem kívánja, és ha arról van szó, hogy mi legyen a desszert ő csak annyit kér, hogy ne tiramisu. Ő a gyümölcsös desszertet szereti. Ezért ma kötöttem egy kis kompromisszumot. Volt benne gyümölcs és mascarpone is. De, hogy még kerek legyen a történet egy kis húsvéti hangulatot is belecsempéztem.
















































Mandarinos mascarpone torta

Hozzávalók:
egy négy tojásos csokis piskóta
4 mandarin
1o dkg Hulala tejszín
12,5 dkg mascarpone
3 dl narancslé
1 színtelen tortazselatin
15 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 csomag habfixáló

A narancslét felfőztem a zselatinnal. Amikor megfőtt belekevertem a gerezdekre szedett mandarint. Kettévágtam a piskótát, és a majdnem megszilárdult zselés mandarint rákentem. Betettem a hűtőbe és elkészítettem a krémet. A tejszínt porcukorral, habfixálóval, vaníliás cukorral felvertem, belekevertem a mascarponét. A tortára simítottam a krém kétharmadát, majd rátettem a piskótalapot. Erre rásimítottam a megmaradt krémet.
Én most kakaóval nyuszi formát szitáltam rá, de mandarin darabokkal is lehet díszíteni.

Hús és zöldség


Ha vasárnap, akkor laktató húsos étel. Az elmúlt két hétben kacsa volt, így most nem kerülhettem el a sertéshúst. Tudom sokan ódzkodnak tőle, beszélnek a koleszterinről, meg arról, hogy nem egészséges, de mivel mi tartunk sertéseket, ezért még sem kerülhetem el a vele való főzést. A sertéshúst különben is lehet variálni, és nem mindig a pörkölt-rántott hús-sült hús háromszöget kell alkalmazni. Egy kis ötlettel fel lehet dobni egy pörköltet is, ahogy én ezt ma tettem.

















Palóc ragu

Hozzávalók:
30 dkg nem zsíros sertéscomb
30 dkg sárga hüvelyű bab

pirospaprika
olaj
kapor
egy evőkanál étkezési keményítő
tejföl
egy kis fej vöröshagyma

Az olajon üvegesre pároltam a hagymát, hozzátettem a felcsíkozott húst, felöntöttem vízzel. Beletettem a pirospaprikát, a sót, a kaprot, és főztem. Utána hozzátettem a babot. Amikor mind a kettő megfőtt behabartam keményítős tejföllel.
Krumplipürét adtam hozzá.


2010. március 6., szombat

Egy kis finomság


Ma reggel úgy ébredtem, hogy azt hittem, hogy átaludtam jó sok hónapot, vagy máshová kerültem, mert zuhogott a hó. De mivel március van, úgy határoztam nem foglalkozom vele, le sem seprem a járdáról, mivel márciusban én ilyennel nem fogok foglalkozni. Helyette készítettem egy quichet (ejtsd:kis). A quiche egy népszerű francia étel. Egy lepény, omlós tésztából, amire különböző dolgokat raknak, főleg zöldségeket, majd leöntik egy tejszínes-tojásos keverékkel. Én most nem gyúrtam hozzá a tésztát, hanem leveles tésztát használtam. Hogy még laktatóbb legyen, salátát is készítettem hozzá.















































































Gyors quiche, vitamin salátával

Hozzávalók:
1 db leveles tészta
3 egész tojás
1 dl főzőtejszín
10 dkg apróra vágott bacon
10 dkg füstölt sonka
5 dkg füstölt sajt
5 dkg trappista sajt
néhány szál petrezselyemzöld

A leveles tésztát kinyújtottam, és a kivajazott pite formába raktam, úgy hogy a peremét is körbeérje. A felkockázott bacont és sonkát ropogósra sütöttem. Ha ez kihűlt rátettem a tésztára, majd a felkockázott füstölt és trappista sajtot is ráraktam. Erre szórtam apróra vágott friss petrezselyemzöldet. A három tojást összekevertem a tejszínnel, picit sóztam, majd ráöntöttem a tésztára. Ezután előmelegített sütőbe 30 percig sütöttem.
A salátához 20 dkg káposztát, egy fél sárgarépát, egy fél lilahagymát apró lyukú reszelőn lereszeltem. A káposztát sóztam, majd utána kinyomkodtam. Ezután összekavartam, borsoztam, őrölt köményt, egy kis cukrot, és ecetet adtam hozzá, majd nyakon öntöttem majonézzel.

2010. március 5., péntek

Már megint kukorica


Ma újból kukoricát készítettem. Reggel azt hittem, hogy újból a tél köszöntött be, és a pár nappal ezelőtti örömöm kezdett szertefoszlani. Ezért, hogy bevonzzam a napfényt kukoricát készítettem. Gondoltam, ha már az idő borús, legalább a tányérba legyen valami vidám szín. Csodák, csodája mire elkészültem a nap is kisütött. Hurrá tavasz van! De remélem nem csak egy napos lesz ez a fellángolás.


















Kukoricafőzelék, fasírozottal

Hozzávalók:
45 dkg mirelit kukorica

cukor
tej
liszt
vaj

Feltettem a kukoricát 3 dl vízbe főni. Besóztam és egy evőkanál cukrot tettem bele. Míg főtt lisztből, vajból, és tejből besamelt készítettem, és összekevertem a kukoricával. Összeforrt és máris kész volt.
A fasírthoz 40 dkg darált húst, vízbe áztattatott kenyeret, egy tojást, sót, borsot, zsemlemorzsát, és egy kis reszelt sajtot összegyúrtam, és kis golyókat sütöttem belőlük.

2010. március 3., szerda

Húsvéti készülődés


Úgy néz ki, hogy a tavasz végérvényesen megérkezett, bár semmit nem akarok elkiabálni. Ahogy hétágra süt a nap úgy jött meg a kedvem arra, hogy elkezdjem próbálgatni, hogy mit készítek húsvétra. Lehet, hogy nem ezeket készítem, de próbálgatom őket, a család legnagyobb örömére. Most ők a kísérleti nyulaim, hogy maradjak a húsvétnál.

















Vörösáfonyás, túros süti

Hozzávalók:
50 dkg tehéntúró
12 dkg Rama margarin
2 tojás
2 evőkanál búzadara
1 csomag vaníliás pudingpor
10 dkg aszalt vörösáfonya
6 evőkanál porcukor
1 evőkanál citromlé

A túrót egy nagy edénybe tettem és összetörtem villával. A tojásokat, a porcukorral habosra kevertem. A túróhoz kevertem a margarint, majd hozzá adtam a tojásos porcukrot, a búzadarát, a pudingot, és a vörösáfonyát. Fakanállal összekevertem, egy tepsit kivajaztam, kiliszteztem és beleöntöttem a masszát. Elsimítottam, és negyven percig sütöttem.

2010. március 2., kedd

Mexikói hangulat


Bár disznót is szoktunk vágni, de be kell valljam, mi inkább a szárnyasokat szeretjük, és abból is a mellet. A másik nagy kedvenc a kukorica, amit mindenhogy szeretünk, legyen édes, sós, leves, főzelék, köret, vagy saláta.
Én a csípős ételeket is imádom. Mivel pedig ma kukoricából, és csirkemellből készítettem az ételt, ehhez a chili passzol, igazán. A chiliről azt tartják, hogy a boldogsághormont fokozza, ezért készítettem egy igazi boldogságos levest.

















Mexikói csirkeleves


Hozzávalók:
20 dkg csirkemell filé
1 doboz kukorica
fél deci paradicsomlé
1 evőkanál étkezési keményítő
2dl tejszín
étolaj
1 kis fej vöröshagyma

bors
chili
vegeta
10 dkg reszelt sajt

A felkockázott csirkemellet, olajon fehérre pároltam. Hozzátettem az apróra vágott hagymát, és azzal is pároltam egy kicsit. Felöntöttem a paradicsomlével, hozzátettem a fűszereket. Mikor ez felforrt, beleöntöttem a kukoricát. Lassú tűzön főztem. Elkevertem az étkezési keményítőt a tejszínnel, hozzáadtam a leveshez, és készre főztem.
Tálaláskor a forró leves tetejére reszelt sajt került, ízlés szerint.